Novinky

11.01.2021 Tábory s DDM Pelíškem 2021

V současné době tábory plánujeme a připravujeme, vzhledem k nejisté situaci, prosíme berte informace jako předběžné. Potvrzení o evidenci vaší přihlášky budeme zasílat od 1,března s platebním příkazem. Vystavování faktur pro zaměstnavatele prosím též až od 1.3..- 499422142 , p.účetní. Děkujeme za pochopení

04.01.2021 ČINNOST ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ - LEDEN 2021

ČINNOST ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ aktuálně stupeň 5 5. STUPEŇ PES: ZÁKAZ ČINNOSTI DDM, 4. STUPEŇ PES: ZÁKAZ ČINNOSTI DDM / INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE / VÝUKA 1+1, 3. STUPEŇ PES: POVOLENO 10 DĚTÍ + 1 NA ČINNOST KROUŽKŮ / HYG. PRAVIDLA, 2. STUPEŇ PES: BĚŽNÁ ČINNOST DDM / HYG.PRAVIDLA , 1. STUPEŇ PES: BĚŽNÝ PROVOZ DDM

17.12.2020 Novoroční přání všem účastníkům zájmového vzdělávání

Naši kamarádi, děti, rodiče i přátelé DDM v této nepěkné době plné chaosu a obav, nejistoty a duševních i fyzických trampot bychom Vás všechny chtěli pozdravit a do nového roku popřát co nejvíce šťastných myšlenek. Především však hodně zdraví a duševní pohody, radosti z drobností, nových setkání a milých slov. Všem nám moc chybí normální život, děti v DDM, klubovny plné dětí, smíchu a lumpačení, hudba na tanečních sálech i rachot na chodbách... Napsala jsem dopis Ježíškovi, aby nám všem nadělil do nového roku lepší časy, jistotu a vyrovnanost, klid, logiku a jasná pravidla. Někomu by se hodilo trochu rozumu a soudnosti. Snad nebude mít Ježíšek moc práce a alespoň něco zvládne, když ne, tak mu prostě budeme muset pomoct! Buďme k sobě ohleduplní, taktní, nepodléhejme panice. Snad to ten Coviďák pochopí a sbalí si saky-paky....Ráda mu s balením pomohu... Tak až se uvidíme, bude to ten nejhezčí dárek! Máme Vás rádi! Pracovníci DDM

02.11.2020 Platby příspěvků za kroužky

Termín platby příspěvků za kroužky ve školním roce 2020-2021 upravujeme takto: platbu za kroužek, na kterém jste přihlášeni a budete na tento kroužek docházet, uhraďte prosíme k termínu 12.12.2020. Výše platebního předpisu zůstává nezměněna, vratky poměrnou částkou za neodučené hodiny budeme vracet ihned, jakmile budeme moci částku vyčíslit. To znamená - vzhledem ke znovu zahájení činnosti kroužků. Vratky budou automaticky vráceny na vaše účty bankovním převodem. . Těšíme se.

14.10.2020 Dětský klub Oliver stále připravuje pro děti

Dětský klub Oliver stále připravuje pro děti tvořivou činnost v domácím prostředí, náměty na procházky, soutěže a možnou zábavu v rámci mimořádných opatření. Náměty můžete sledovat na FCB DDM Pelíšek : https://www.facebook.com/ddmvrchlabi

28.08.2019 Půjčování kostýmů TS Oliver

Půjčování kostýmů TS Oliver na budově Komenského 616 vždy po dohodě s pracovníky DDM- M.Fiedler, I.Čivrná, pevná linka Oliver 499421427. Z technických důvodů nemáme pevnou dobu na půjčování, pokud máte zájem, domluvte si s námi termín, Půjčovné dle ceníku-kostým 100Kč, doplňky do 3 ks 50Kč.

01.08.2019 Máte zájem o práci s dětmi? Hledáme nové vedoucí ...

Pro rozvoj pravidelné zájmové činnosti DDM hledáme a přivítáme další kvalifikované pracovníky / SPgŠ, maturita nebo výuční list+pg,minimum/. Máte-li chuť pracovat s dětmi v tomto odvětví přijďte k nám! Hledáme vedoucí pro výuku cizích jazyků, hru na kytaru, turistiku a pobyt v přírodě,florbal, taneční soubory...Máte-li jiný nápad nebo oblast,o kterou by jste se rádi podělili s dětmi, přijďte! Dobrá parta, bezva kolegové...S doplněním vzdělání rádi pomůžeme.

Příměstský tábor Srpen 2020

31.08.2020 Poslední prázdninový týden patřil již podruhé příměstskému táboru s příznačným názvem "Srpen". Přihlášeno bylo 30 dětí, o které se starali 4 vedoucí (Anežka, Eliška, Káťa a Kačka) a jeden hlavní vedoucí (Jana).
Hned první den jsme se rozdělili do 2 oddílů, a to Čtyřlístci (zelení) a Citronová armáda (žlutí). Děti i vedoucí se mezi sebou seznámili, zasoutěžili a po obědě nás čekal výlet vláčkem Bubáčkem na Benecko a na Kněžickou chalupu, kde jsme měli objednaný jejich vyhlášený borůvkový koláč. Tímto Kněžické chalupě děkujeme, byla to dobrůtka! Zpět do Vrchlabí jsme šli procházkou a po cestě hráli oblíbenou hru Klíště. Dorazili jsme jen tak tak na čas.
V úterý nás čekalo sportovní dopoledne, vyzkoušeli jsme si skok z místa, hod na cíl, driblování, běh, chůzi na chůdách a skok přes švihadlo. Odpoledne jsme běhali kolem Kačáku a snažili se po cestě zapamatovat 20 obrázků a v cíli je všechny říct. S tím se děti popraly naprosto bravurně.
Ve středu nás šipkovaná dovedla až dod lesíká mezi Liščákem a Berlínem, kde jsme si zahráli na architekty a stavitele a stavěli lesní domečky. Měli jsme je opravdu propracované, nechyběl hotel s terasou, bazény, vířivky, hospoda, dětská fantazie nezná mezí. Odpoledne jsme si zahráli táborové kino. Nacvičili jsme celovečerní scénu - televizní noviny, reklamu, komedii i horor. Pěkně jsme se u toho nasmáli.
Ve čtvrtek jsme dopoledne věnovali výtvarné činnosti a vyráběli si loutky. Tak moc nás to bavilo a snažili jsme se, až se vyrábění protáhlo i do odpolední činnosti. Ale stihli jsme to a odpolední hra nebyla narušena, hráli jsme velice zajímavou hru s názvem "Dědci" (doposud nikdo nevíme, proč se tato hra tak jmenuje) a my si ji překřtili na "Lodě", kdy lodě hledali schované lístečky s úkolem, jeli to sdělit spojce a spojka sdělila vedoucím, co jí loď naučila. Na lístěčcích byly jazykolamy. Byla to tedy těžká hra, ale nasmáli jsme se u ní. No jen si to zkuste: Petr Fletr pletl svetr. Vytři ty tři trychtýře. A nebo Rarášci a raraši rádi v rourách haraší :-)
A poslední den tábora, v pátek, jsme si dopoledne zahráli divadlo s připravenými loutkami, popovídali si o dopravních situacích s připraveným materiálem od společnosti BESIP, vyškrabali jsme si duhové přání pro kamarády, po obědě jsme si udělali tradiční závěrečnou táborovou pouť, dostali odměny a zmrzlinu a čekali na překvapení v podobě příjezdu veterána, kterého jsme nejen obdivovali, ale mohli jsme si vyzkoušet i jízdu v něm. To bylo parádní!
Po celou dobu tábora jsme jako odměny sbírali knoflíčky - táborově platidlo a každý den se nám otevíral táborový obchůdek, kde jsme si mohli nakupovat odměny.
Já vám , děti, děkuji za úžasný týden, přeji krásný a úspěšný školní rok, pilně se učte a příští prázdniny na dalším příměstkém táboře se budu těšit na shledanou! Jana

Naši partneři