Novinky

14.10.2020 Dětský klub Oliver stále připravuje pro děti

Dětský klub Oliver stále připravuje pro děti tvořivou činnost v domácím prostředí, náměty na procházky, soutěže a možnou zábavu v rámci mimořádných opatření. Náměty můžete sledovat na FCB DDM Pelíšek : https://www.facebook.com/ddmvrchlabi

12.10.2020 Aktuální pracovní doba DDM Pelíšek, Vrchlabí

Aktuální pracovní doba DDM Pelíšek, Vrchlabí na budově ul. Husova 212 je: PO 8-12 hodin // 12-13 hodin polední pauza // 13-16 hodin ÚT 8-12 hodin ST 8-12 hodin // 12-13 hodin polední pauza // 13-16 hodin ČT 8-12 hodin PÁ 8-12 hodin Budova Oliveru ul. Komenského 616 dočasně uzavřena.

09.10.2020 E-mailová komunikace

Vážení rodiče, zasíláme Vám informace ohledně činností kroužků z důvodů aktuální epidemiologické situace na vaše e-mailové adresy. Prosíme Vás, zkontrolujete si poštu a spam schránku. Setkáváme se s informacemi, že Vám pošta nechodí..... Také informujeme, že z důvodů výpadku poštovního servu dochází k omezení fungování těchto služeb.

01.10.2020 Aktuálně kroužky....

TAK BOHUŽEL, MÁME NA 14 DNÍ ZÁKAZ VŠECH KROUŽKŮ A AKTIVIT, JE NÁM TO MOC LÍTO, ALE NEDÁ SE NIC DĚLAT. Doufáme, že se situace zlepší a jak to půjde, zase to rozjedeme! Zachovejte nám přízeň! Tak přátelé - kamarádi nezoufejme, mějme se rádi, opatrujme se a udržujme dobrou náladu! Všem sluníčko na duši, přejí pracovníci DDM

31.07.2020 Zájmové kroužky 2020-21

Nestihli jste se přihlásit na kroužek ? nevadí zavolejte na 499422142 / sport, technika/ nebo 499421427 /Oliver/ informujte se u příslušného vedoucího oddělení o možnosti dohlášení, Pokud není plně obsazeno není problém se dohlásit a náš kroužek navštěvovat! Jen se musíme řídit aktuálními opatřeními, takže je možné, že by kroužky mohly být omezeny počty či časově...

28.08.2019 Půjčování kostýmů TS Oliver

Půjčování kostýmů TS Oliver na budově Komenského 616 vždy po dohodě s pracovníky DDM- M.Fiedler, I.Čivrná, pevná linka Oliver 499421427. Z technických důvodů nemáme pevnou dobu na půjčování, pokud máte zájem, domluvte si s námi termín, Půjčovné dle ceníku-kostým 100Kč, doplňky do 3 ks 50Kč.

01.08.2019 Máte zájem o práci s dětmi? Hledáme nové vedoucí ...

Pro rozvoj pravidelné zájmové činnosti DDM hledáme a přivítáme další kvalifikované pracovníky / SPgŠ, maturita nebo výuční list+pg,minimum/. Máte-li chuť pracovat s dětmi v tomto odvětví přijďte k nám! Hledáme vedoucí pro výuku cizích jazyků, hru na kytaru, turistiku a pobyt v přírodě,florbal, taneční soubory...Máte-li jiný nápad nebo oblast,o kterou by jste se rádi podělili s dětmi, přijďte! Dobrá parta, bezva kolegové...S doplněním vzdělání rádi pomůžeme.

Příměstský tábor Srpen 2020

31.08.2020 Poslední prázdninový týden patřil již podruhé příměstskému táboru s příznačným názvem "Srpen". Přihlášeno bylo 30 dětí, o které se starali 4 vedoucí (Anežka, Eliška, Káťa a Kačka) a jeden hlavní vedoucí (Jana).
Hned první den jsme se rozdělili do 2 oddílů, a to Čtyřlístci (zelení) a Citronová armáda (žlutí). Děti i vedoucí se mezi sebou seznámili, zasoutěžili a po obědě nás čekal výlet vláčkem Bubáčkem na Benecko a na Kněžickou chalupu, kde jsme měli objednaný jejich vyhlášený borůvkový koláč. Tímto Kněžické chalupě děkujeme, byla to dobrůtka! Zpět do Vrchlabí jsme šli procházkou a po cestě hráli oblíbenou hru Klíště. Dorazili jsme jen tak tak na čas.
V úterý nás čekalo sportovní dopoledne, vyzkoušeli jsme si skok z místa, hod na cíl, driblování, běh, chůzi na chůdách a skok přes švihadlo. Odpoledne jsme běhali kolem Kačáku a snažili se po cestě zapamatovat 20 obrázků a v cíli je všechny říct. S tím se děti popraly naprosto bravurně.
Ve středu nás šipkovaná dovedla až dod lesíká mezi Liščákem a Berlínem, kde jsme si zahráli na architekty a stavitele a stavěli lesní domečky. Měli jsme je opravdu propracované, nechyběl hotel s terasou, bazény, vířivky, hospoda, dětská fantazie nezná mezí. Odpoledne jsme si zahráli táborové kino. Nacvičili jsme celovečerní scénu - televizní noviny, reklamu, komedii i horor. Pěkně jsme se u toho nasmáli.
Ve čtvrtek jsme dopoledne věnovali výtvarné činnosti a vyráběli si loutky. Tak moc nás to bavilo a snažili jsme se, až se vyrábění protáhlo i do odpolední činnosti. Ale stihli jsme to a odpolední hra nebyla narušena, hráli jsme velice zajímavou hru s názvem "Dědci" (doposud nikdo nevíme, proč se tato hra tak jmenuje) a my si ji překřtili na "Lodě", kdy lodě hledali schované lístečky s úkolem, jeli to sdělit spojce a spojka sdělila vedoucím, co jí loď naučila. Na lístěčcích byly jazykolamy. Byla to tedy těžká hra, ale nasmáli jsme se u ní. No jen si to zkuste: Petr Fletr pletl svetr. Vytři ty tři trychtýře. A nebo Rarášci a raraši rádi v rourách haraší :-)
A poslední den tábora, v pátek, jsme si dopoledne zahráli divadlo s připravenými loutkami, popovídali si o dopravních situacích s připraveným materiálem od společnosti BESIP, vyškrabali jsme si duhové přání pro kamarády, po obědě jsme si udělali tradiční závěrečnou táborovou pouť, dostali odměny a zmrzlinu a čekali na překvapení v podobě příjezdu veterána, kterého jsme nejen obdivovali, ale mohli jsme si vyzkoušet i jízdu v něm. To bylo parádní!
Po celou dobu tábora jsme jako odměny sbírali knoflíčky - táborově platidlo a každý den se nám otevíral táborový obchůdek, kde jsme si mohli nakupovat odměny.
Já vám , děti, děkuji za úžasný týden, přeji krásný a úspěšný školní rok, pilně se učte a příští prázdniny na dalším příměstkém táboře se budu těšit na shledanou! Jana

Naši partneři