Novinky

28.08.2020 Připravujeme

Připravujeme pro děti ve věku 6-9 let klubík Oliver. Bude pro děti otevřen každý den na budově Oliver ul. Komenského 616. Čas klubu bude upřesněn. Program bude připraven dle zájmů a aktivit dětí. Hry, tvořivá činnost, vycházky po okolí a mnoho dalších příjemných činností.

31.07.2020 Zájmové kroužky 2020-21 a pracovní doba ZÁŘÍ 2020

Přihlašování a zápis do zájmových útvarů DDM „Pelíšek“ Vrchlabí 2020-21 budou probíhat od 1.9.2020 - přihlašováním na www.ddmvrchlabi.cz Činnost kroužků a první schůzky budou zahájeny v týdnu od 1.října 2020 1/ Přihlášky do zájmových kroužků je nutno zaevidovat do 25.9.2020 Pokud nemáte možnost elektronického přihlášení, bude probíhat zápis do zájmových kroužků na budovách DDM Pelíšek Husova 212- hlavní budova od 1.9 - 30.9.2020 8-12 a 13-16 hodin, Komenského 616 – Oliver v termínu 1.-30.9.2020 8-12 hodin , INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE DLE DOHODY nebo telefonicky na pevných linkách 2/ Úhrada školného musí být provedena bankovním převodem do 27.10.2020 bankovním převodem na číslo účtu:1304139399/0800 na základě přiděleného variabilního symbolu systémem on-line přihlašování !!! důležité !!! VS je přidělen vždy pro 1ZÚ - výše školného je uvedeno v přehledu zájmových kroužků, viz* cena odvozena bez dotací

28.08.2019 Půjčování kostýmů TS Oliver

Půjčování kostýmů TS Oliver na budově Komenského 616 vždy po dohodě s pracovníky DDM- M.Fiedler, I.Čivrná, J.Tomešová pevná linka Oliver 499421427. Z technických důvodů nemáme pevnou dobu na půjčování, pokud máte zájem, domluvte si s námi termín, Půjčovné dle ceníku-kostým 100Kč, doplňky do 3 ks 50Kč.

01.08.2019 Máte zájem o práci s dětmi? Hledáme nové vedoucí ...

Pro rozvoj pravidelné zájmové činnosti DDM hledáme a přivítáme další kvalifikované pracovníky / SPgŠ, maturita nebo výuční list+pg,minimum/. Máte-li chuť pracovat s dětmi v tomto odvětví přijďte k nám! Hledáme vedoucí pro výuku cizích jazyků, hru na kytaru, turistiku a pobyt v přírodě,florbal, taneční soubory...Máte-li jiný nápad nebo oblast,o kterou by jste se rádi podělili s dětmi, přijďte! Dobrá parta, bezva kolegové...S doplněním vzdělání rádi pomůžeme.

Příměstský tábor Srpen 2020

31.08.2020 Poslední prázdninový týden patřil již podruhé příměstskému táboru s příznačným názvem "Srpen". Přihlášeno bylo 30 dětí, o které se starali 4 vedoucí (Anežka, Eliška, Káťa a Kačka) a jeden hlavní vedoucí (Jana).
Hned první den jsme se rozdělili do 2 oddílů, a to Čtyřlístci (zelení) a Citronová armáda (žlutí). Děti i vedoucí se mezi sebou seznámili, zasoutěžili a po obědě nás čekal výlet vláčkem Bubáčkem na Benecko a na Kněžickou chalupu, kde jsme měli objednaný jejich vyhlášený borůvkový koláč. Tímto Kněžické chalupě děkujeme, byla to dobrůtka! Zpět do Vrchlabí jsme šli procházkou a po cestě hráli oblíbenou hru Klíště. Dorazili jsme jen tak tak na čas.
V úterý nás čekalo sportovní dopoledne, vyzkoušeli jsme si skok z místa, hod na cíl, driblování, běh, chůzi na chůdách a skok přes švihadlo. Odpoledne jsme běhali kolem Kačáku a snažili se po cestě zapamatovat 20 obrázků a v cíli je všechny říct. S tím se děti popraly naprosto bravurně.
Ve středu nás šipkovaná dovedla až dod lesíká mezi Liščákem a Berlínem, kde jsme si zahráli na architekty a stavitele a stavěli lesní domečky. Měli jsme je opravdu propracované, nechyběl hotel s terasou, bazény, vířivky, hospoda, dětská fantazie nezná mezí. Odpoledne jsme si zahráli táborové kino. Nacvičili jsme celovečerní scénu - televizní noviny, reklamu, komedii i horor. Pěkně jsme se u toho nasmáli.
Ve čtvrtek jsme dopoledne věnovali výtvarné činnosti a vyráběli si loutky. Tak moc nás to bavilo a snažili jsme se, až se vyrábění protáhlo i do odpolední činnosti. Ale stihli jsme to a odpolední hra nebyla narušena, hráli jsme velice zajímavou hru s názvem "Dědci" (doposud nikdo nevíme, proč se tato hra tak jmenuje) a my si ji překřtili na "Lodě", kdy lodě hledali schované lístečky s úkolem, jeli to sdělit spojce a spojka sdělila vedoucím, co jí loď naučila. Na lístěčcích byly jazykolamy. Byla to tedy těžká hra, ale nasmáli jsme se u ní. No jen si to zkuste: Petr Fletr pletl svetr. Vytři ty tři trychtýře. A nebo Rarášci a raraši rádi v rourách haraší :-)
A poslední den tábora, v pátek, jsme si dopoledne zahráli divadlo s připravenými loutkami, popovídali si o dopravních situacích s připraveným materiálem od společnosti BESIP, vyškrabali jsme si duhové přání pro kamarády, po obědě jsme si udělali tradiční závěrečnou táborovou pouť, dostali odměny a zmrzlinu a čekali na překvapení v podobě příjezdu veterána, kterého jsme nejen obdivovali, ale mohli jsme si vyzkoušet i jízdu v něm. To bylo parádní!
Po celou dobu tábora jsme jako odměny sbírali knoflíčky - táborově platidlo a každý den se nám otevíral táborový obchůdek, kde jsme si mohli nakupovat odměny.
Já vám , děti, děkuji za úžasný týden, přeji krásný a úspěšný školní rok, pilně se učte a příští prázdniny na dalším příměstkém táboře se budu těšit na shledanou! Jana

Naši partneři