Novinky

15.07.2021 Zájmové kroužky 2021-22

Přehled připravovaných zájmových kroužků naleznete na stránkách www.ddmvrchlabi.cz od 1.srpna 2021. Rozmyslete, vyberte, přihlašovat se můžete od 1.září 2021. Těšíme se na Vás.

15.07.2021 Provoz DDM Pelíšek od 19.července

Na budovách probíhají aktivity v rámci příměstských táborů. Provoz je pro veřejnost omezen. Úřední administrativu do 27.7. nevyřizujeme z důvodů čerpání dovolených a táborů. V případě nutnosti kontaktuje příslušného pracovníka. Děkujeme za pochopení. Potvrzení o účasti na táborech budeme vydávat po ukončení táborů v úředních hodinách.

29.06.2021 PROVOZ ZAHRADY DDM PELÍŠEK

V červenci a srpnu bude provoz zahrady na DDM Pelíšek ul.Husova 212 v čase 8,30- 19,00.

17.06.2021 Tábory aktuálně

Zástupci Ministerstva zdravotnictví a České rady dětí a mládeže se shodli na podmínkách účasti dětí na letních táborech Vytvořeno: 16. 6. 2021 Poslední aktualizace: 16. 6. 2021 Děti s PCR testem se nebudou muset v průběhu pobytového letního tábora přetestovat, a to i v případě, že s nimi ve stejný turnus pojedou děti s antigenním testem nebo samotestem. PCR test musí být maximálně 7 dní starý, stejně jako je dnes vyžadováno při vstupu do všech služeb i na akce. Shodli se na tom hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová a předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček. Přetestování dětí v rámci letních táborů, které trvají déle než týden, bude po sedmi dnech nutné pouze u dětí, které před odjezdem na tábor podstoupily antigenní test nebo samotest na místě. Děti, které na tábor odjedou s PCR testem starým nanejvýš 7 dní, se testování v průběhu tábora netýká. Tato podmínka platí bez ohledu na to, zdali jsou v jedné skupině děti s různými typy testů

17.05.2021 Platby za letní táborovou činnost

Všem táborníkům: připomínáme se informací k letním táborům- platby za letní tábory jsou stanoveny k termínu 27.5.2021, tak nezapomeňte... pokud Vám chybí informace k platbám volejte nebo pište info@ddmvrchlabi.cz. Faktury vystavuje paní účetní po vzájemné domluvě 499422142

20.04.2021 Individuální zájmové vzdělávání

Dům dětí a mládeže Pelíšek informuje: „ I N D I - V I N D Y “ Pro zájemce připravujeme formou individuálního setkávání s pedagogy volného času aktivity pro jednotlivce v oblasti tance, ruko-dělných činností, tvořivých aktivit, hraní her, povídání si jen tak… Pokud jste byli členy zájmového kroužku ve školním roce 2020-21/ chápeme, že to bylo jen malou chvilku/ a navštěvovali jste ho a máte zájem i touto formou se s námi setkávat, prosím zaregistrujte si termín u příslušného pracovníka DDM a vyberte obsah schůzky.

14.10.2020 Dětský klub Oliver stále připravuje pro děti

Dětský klub Oliver stále připravuje pro děti tvořivou činnost v domácím prostředí, náměty na procházky, soutěže a možnou zábavu v rámci mimořádných opatření. Náměty můžete sledovat na FCB DDM Pelíšek : https://www.facebook.com/ddmvrchlabi

28.08.2019 Půjčování kostýmů TS Oliver

Půjčování kostýmů TS Oliver na budově Komenského 616 vždy po dohodě s pracovníky DDM- M.Fiedler, I.Čivrná, pevná linka Oliver 499421427. Z technických důvodů nemáme pevnou dobu na půjčování, pokud máte zájem, domluvte si s námi termín, Půjčovné dle ceníku-kostým 100Kč, doplňky do 3 ks 50Kč.

01.08.2019 Máte zájem o práci s dětmi? Hledáme nové vedoucí ...

Pro rozvoj pravidelné zájmové činnosti DDM hledáme a přivítáme další kvalifikované pracovníky / SPgŠ, maturita nebo výuční list+pg,minimum/. Máte-li chuť pracovat s dětmi v tomto odvětví přijďte k nám! Hledáme vedoucí pro výuku cizích jazyků, hru na kytaru, turistiku a pobyt v přírodě,florbal, taneční soubory...Máte-li jiný nápad nebo oblast,o kterou by jste se rádi podělili s dětmi, přijďte! Dobrá parta, bezva kolegové...S doplněním vzdělání rádi pomůžeme.

ROK JE DLOUHÁ DOBA

22.03.2021 ROK JE DLOUHÁ DOBA
 
11. 3. 2020, 12. 3., 13.3., 14. 3., … 11. 3. 2021 Rok v izolaci. Rok v karanténě, rok v lockdownu. Rok v pandemii. Rok ve strachu. Rok v nejistotě. Rok v odloučení.
Rok je dlouhá doba.
Když jsem na podzim roku 2019 slyšela o nové nemoci zaznamenané v Číně, příliš mě to netížilo. Kdo by si jen pomyslel, že za pár měsíců tenhle virus převrátí celý svět vzhůru nohama a se surovou bezohledností radikálně změní naše životy.
V březnu 2020 zavítal k nám do České republiky. Od té doby lhostejným způsobem zastavuje továrny, pohřbívá podnikání a ničí veškerý společenský život. Na začátku pandemie jsme ovšem nikdo neměl ani zdání o tom, co všechno nás ještě v průběhu roku čeká. Panovalo přesvědčení, že napjatá situace zakrátko pomine, vidina brzkého konce byla líbivá. S jasnou nadějí v tomto nemálo optimistickém očekávání jsme pokojně vzhlíželi k lepším zítřkům.
Jenže se ukázalo, že k lepším zítřkům zbývá ještě pořádný kus cesty. Klid vystřídala netrpělivost, naději hořká bezmoc a optimistická očekávání zmizela pod rouškou rezignovanosti. Společnost rozdělily extrémní názory
a dezinformace na skupinky jedinců neschopných soudržnosti. Neustále se na nás valí zprávy s rostoucími čísly nově nakažených, titulky křičí „Covid-19! Covid-19!“. Psychický nátlak zapříčiňuje otrávenost, odevzdanost a špatnou náladu.
Osobně vnímám jako největší problém ztrátu sociálních kontaktů
a omezení kultury. Byla jsem zvyklá vídat se s přáteli denně, pravidelně navštěvovat babičku s dědou, chodit na plesy, do kina nebo do divadla. Myslím, že přerušení mezilidských kontaktů bude mít za následek značné dopady na schopnost komunikace „face to face“ a rozvoj sociálních fobií. Také z důvodů opatření trávím drtivou většinu dní na jednom místě, a sice ve svém pokoji. To už se po roce zdá být celkem stereotyp.
Ovšem nic není černobílé. Díky koronaviru mám více času na osobní rozvoj a životosprávu. Začala jsem více sportovat a zajímat se o své stravovací návyky. Dlouhé chvíle si ráda krátím čtením, pečením a vařením, malováním, hrou na klavír nebo cvičením jógy. Se spolužáky po telefonu vymýšlíme různé zábavné, kreativní projekty a také online výuka nese v jistých ohledech mnohé výhody. Karanténa mě naučila vážit si maličkostí, být vděčná za své nejbližší
a za to, že jsem zdravá.
Závěrem pár stručných vět. Buďme pokorní, ohleduplní a trpěliví. Světlo na konci tunelu v podobě očkování už začíná být v dohlednu. Využijme tento čas pro sebe a mějme na paměti, že každá trampota má svou mez a všechno zlé je pro něco dobré.

Naši partneři