Novinky

24.11.2020 Kroužky- pořád nic....

TAK BOHUŽEL, MÁME I NADÁLE ZÁKAZ VŠECH KROUŽKŮ A AKTIVIT, A TO AŽ DO 12.12.2020 JE NÁM TO MOC LÍTO, ALE NEDÁ SE NIC DĚLAT. Povoleny jsou pouze individuální setkání- přípravy na zkoušky, konzultace Doufáme, že se situace zlepší a jak to půjde, zase to rozjedeme! Zachovejte nám přízeň! Občas mrkněte na stránky www.ddmvrchlabí.cz máme tam pro Vás nějakou inspiraci, nápady, soutěže i hry.... Tak přátelé - kamarádi nezoufejme, mějme se rádi, opatrujme se a udržujme dobrou náladu! Všem sluníčko na duši, přejí pracovníci DDM

16.11.2020 DDM Pelíšek od 18.11.2020....

Od středy 18.11. se DDM Pelíšek zapojuje do pomoci zajištění dětí pracovníků rizikových skupin. Náš provoz bude zajištěn s omezením pro kontakt s veřejností. Pokud potřebujete doklady či potvrzení, prosím napište nám na info@ddmvrchlabí.cz, doklady připravíme / prosíme uveďte o jaký se jedná doklad- tábor, platba ZU- jméno dítěte a kroužek/. Všechny moc zdravíme, přejeme hodně zdraví a moc se na Vás těšíme!

02.11.2020 Platby příspěvků za kroužky

Termín platby příspěvků za kroužky ve školním roce 2020-2021 upravujeme takto: platbu za kroužek, na kterém jste přihlášeni a budete na tento kroužek docházet, uhraďte prosíme k termínu 12.12.2020. Výše platebního předpisu zůstává nezměněna, vratky poměrnou částkou za neodučené hodiny budeme vracet ihned, jakmile budeme moci částku vyčíslit. To znamená - vzhledem ke znovu zahájení činnosti kroužků. Vratky budou automaticky vráceny na vaše účty bankovním převodem. . Těšíme se.

14.10.2020 Dětský klub Oliver stále připravuje pro děti

Dětský klub Oliver stále připravuje pro děti tvořivou činnost v domácím prostředí, náměty na procházky, soutěže a možnou zábavu v rámci mimořádných opatření. Náměty můžete sledovat na FCB DDM Pelíšek : https://www.facebook.com/ddmvrchlabi

12.10.2020 Aktuální pracovní doba DDM Pelíšek, Vrchlabí

Aktuální pracovní doba DDM Pelíšek, Vrchlabí na budově ul. Husova 212 je: PO a STŘ 8-12 hodin // 12-13 hodin polední pauza // 13-16 hodin ÚT 8-12 hodin ČT 8-12 hodin PÁ 8-12 hodin Budova Oliveru ul. Komenského 616 dočasně uzavřena.

09.10.2020 E-mailová komunikace

Vážení rodiče, zasíláme Vám informace ohledně činností kroužků z důvodů aktuální epidemiologické situace na vaše e-mailové adresy. Prosíme Vás, zkontrolujete si poštu a spam schránku. Setkáváme se s informacemi, že Vám pošta nechodí..... Také informujeme, že z důvodů výpadku poštovního servu dochází k omezení fungování těchto služeb.

31.07.2020 Zájmové kroužky 2020-21

Nestihli jste se přihlásit na kroužek ? nevadí zavolejte na 499422142 / sport, technika/ nebo 499421427 /Oliver/ informujte se u příslušného vedoucího oddělení o možnosti dohlášení, Pokud není plně obsazeno není problém se dohlásit a náš kroužek navštěvovat! Jen se musíme řídit aktuálními opatřeními, takže je možné, že by kroužky mohly být omezeny počty či časově...

28.08.2019 Půjčování kostýmů TS Oliver

Půjčování kostýmů TS Oliver na budově Komenského 616 vždy po dohodě s pracovníky DDM- M.Fiedler, I.Čivrná, pevná linka Oliver 499421427. Z technických důvodů nemáme pevnou dobu na půjčování, pokud máte zájem, domluvte si s námi termín, Půjčovné dle ceníku-kostým 100Kč, doplňky do 3 ks 50Kč.

01.08.2019 Máte zájem o práci s dětmi? Hledáme nové vedoucí ...

Pro rozvoj pravidelné zájmové činnosti DDM hledáme a přivítáme další kvalifikované pracovníky / SPgŠ, maturita nebo výuční list+pg,minimum/. Máte-li chuť pracovat s dětmi v tomto odvětví přijďte k nám! Hledáme vedoucí pro výuku cizích jazyků, hru na kytaru, turistiku a pobyt v přírodě,florbal, taneční soubory...Máte-li jiný nápad nebo oblast,o kterou by jste se rádi podělili s dětmi, přijďte! Dobrá parta, bezva kolegové...S doplněním vzdělání rádi pomůžeme.

Poznávací výlet do Kněžic s úkoly

Poznávací výlet do Kněžic s úkoly

Připravili jsme pro vás asi 8 km dlouhý poznávací výlet určený jak dětem , tak dospělým i těm dříve narozeným . Celá trasa se dá zvládnout do 2 hodin .
Na trase máme 11 úkolů a na papír si zaznamenejte správné dopovědi , nebo je můžete vyfotografovat a poslat mailem .
Začínáme u DDM Pelíšek a Husovou ulicí postupujeme nahoru Hřbitovní ulicí na lávku , po které přecházíme silnici . Za lávkou pokračujeme doprava nahoru po žluté turistické značce .
Nad křižovatkou je překážka, po spuštění zabraňuje v jízdě automobilům .
úkol č. 1. Jak je toto zařízení jmenuje ? .
úkol č. 2. Kdo vyřezal dřevěnou sochu poutníka Františka před oltářem ? ( najdete na info ceduli )

Pokračujeme lesem nad kapličku k horní stanici vleku

úkol č. 3. Co je napsáno pod reklamou PANINI ?

Pokračujeme směrem k chalupám v Kněžicích ( můžeme po posečené louce nebo se vrátit nejkratší cestou na cestu . Přijdeme na rozcestí s mapou .

úkol č. 4. Napište co je napsáno v horním levém rohu mapy ? (je to červeně podtržené )
Pokračujeme po žluté turistické asi 300 m a odbočíme na prvním rozcestí doleva na vrstevnicovou polní cestu. Po ní ujdeme asi 1 km a přes louku vcházíme u velkého modřínu do lesa a jdeme dolů. Po 300 m je vpravo posed . Kdo chce získat body dojde tam a na kolikátý šprunclík žebříku vyleze , tolik bodů získává . Vracíme se zpět na cestu a pokračujeme v sestupu dolů . Míjíme klády napravo od cesty a u poslední hromady (klády jsou kolmo k cestě) se zastavíme :

úkol č. 5. Spočítej a napiš počet klád .

Dojdeme na asfaltovou cestu u hnojiště :

úkol č. 6. za 10 bodů
Pokud se dáš doprava dojdeš ke koupališti ve Valteřicích . Na vstupní bráně je napsáno upozornění - jaké ?
Doplňující otátka: V jakém měřítku je mapa ? .
Pak se vrátíte zpět . Od hnojiště pokračujeme v návratu doleva směr Vrchlabí .

Nalevo míjíme Kapličku s velkým křížem .

úkol č. 7. Kolik vzrostlých stromů je kolem kapličky ?

Poračujeme ke Třídomí . Na rozcestí u Třídomí je garáž a vedle vlevo na sloupku zelená cedule :

úkol č. 8. Co je na cedulce napsané ?

Pokračujeme po pevné cestě k Vrchlabí a na vršku cesty je nalevo od cesty mezi keři malá kaplička a andělíčkem .

úkol č. 9. Kterou nohu má andělíček přednoženou ?

Jdeme kolem velkého stavení pana Dědka s plotem . Na střeše jsou komínkové větráky ve dvou řadách .

úkol č. 10. Kolik je celkem komínkových větráků.

Pokračujeme k lávce směrem k Hřbitovní ulici .

úkol č. 11. Kolik širších rámových sloupků je na železném zábradlí na pravé straně ?

Cíl u DDM - gratulujeme za splnění trasy . Podepište papír , napište adresu, věk , tel. číslo a vhoďte do schránky .
Správné odpovědi nejdéle na Mikuláše odměníme .

Kód 103032
Název Poznávací výlet do Kněžic s úkoly
Termín konání 03.11.2020 00:00 - 30.11.2020 00:00
Místo konání externí prostory
Hlavní vedoucí Josef Vejnar
Věková skupina 6-99 let
Sraz účastníků DDM Pelíšek
Vybavení na akci Mobil , tužka , papír
směr kaplička co je napsáno pod paninny Kněžická chalupa - jdeme dál Co je napsáno v horním rohu mapy ? Pokračujeme doprava ... Tady odbočíme doleva na polní vrstevnicovou cestu pořád jdeme kolem pastvin I když je strom nakřivo , jděte vlevo od něj do lesa Kolik je tu klád ? Vlevo je sloupek s cedulkou - co je tam napsáno ? U cesty je vlevo kaplička . Kterou nohou má andělíček nakročeno ?

Naši partneři