15.07.2021 Zájmové kroužky 2021-22

Přehled připravovaných zájmových kroužků naleznete na stránkách www.ddmvrchlabi.cz od 1.srpna 2021. Rozmyslete, vyberte, přihlašovat se můžete od 1.září 2021. Těšíme se na Vás.

15.07.2021 Provoz DDM Pelíšek od 19.července

Na budovách probíhají aktivity v rámci příměstských táborů. Provoz je pro veřejnost omezen. Úřední administrativu do 27.7. nevyřizujeme z důvodů čerpání dovolených a táborů. V případě nutnosti kontaktuje příslušného pracovníka. Děkujeme za pochopení. Potvrzení o účasti na táborech budeme vydávat po ukončení táborů v úředních hodinách.

29.06.2021 PROVOZ ZAHRADY DDM PELÍŠEK

V červenci a srpnu bude provoz zahrady na DDM Pelíšek ul.Husova 212 v čase 8,30- 19,00.

17.06.2021 Tábory aktuálně

Zástupci Ministerstva zdravotnictví a České rady dětí a mládeže se shodli na podmínkách účasti dětí na letních táborech Vytvořeno: 16. 6. 2021 Poslední aktualizace: 16. 6. 2021 Děti s PCR testem se nebudou muset v průběhu pobytového letního tábora přetestovat, a to i v případě, že s nimi ve stejný turnus pojedou děti s antigenním testem nebo samotestem. PCR test musí být maximálně 7 dní starý, stejně jako je dnes vyžadováno při vstupu do všech služeb i na akce. Shodli se na tom hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová a předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček. Přetestování dětí v rámci letních táborů, které trvají déle než týden, bude po sedmi dnech nutné pouze u dětí, které před odjezdem na tábor podstoupily antigenní test nebo samotest na místě. Děti, které na tábor odjedou s PCR testem starým nanejvýš 7 dní, se testování v průběhu tábora netýká. Tato podmínka platí bez ohledu na to, zdali jsou v jedné skupině děti s různými typy testů

17.05.2021 Platby za letní táborovou činnost

Všem táborníkům: připomínáme se informací k letním táborům- platby za letní tábory jsou stanoveny k termínu 27.5.2021, tak nezapomeňte... pokud Vám chybí informace k platbám volejte nebo pište info@ddmvrchlabi.cz. Faktury vystavuje paní účetní po vzájemné domluvě 499422142

20.04.2021 Individuální zájmové vzdělávání

Dům dětí a mládeže Pelíšek informuje: „ I N D I - V I N D Y “ Pro zájemce připravujeme formou individuálního setkávání s pedagogy volného času aktivity pro jednotlivce v oblasti tance, ruko-dělných činností, tvořivých aktivit, hraní her, povídání si jen tak… Pokud jste byli členy zájmového kroužku ve školním roce 2020-21/ chápeme, že to bylo jen malou chvilku/ a navštěvovali jste ho a máte zájem i touto formou se s námi setkávat, prosím zaregistrujte si termín u příslušného pracovníka DDM a vyberte obsah schůzky.

14.10.2020 Dětský klub Oliver stále připravuje pro děti

Dětský klub Oliver stále připravuje pro děti tvořivou činnost v domácím prostředí, náměty na procházky, soutěže a možnou zábavu v rámci mimořádných opatření. Náměty můžete sledovat na FCB DDM Pelíšek : https://www.facebook.com/ddmvrchlabi

28.08.2019 Půjčování kostýmů TS Oliver

Půjčování kostýmů TS Oliver na budově Komenského 616 vždy po dohodě s pracovníky DDM- M.Fiedler, I.Čivrná, pevná linka Oliver 499421427. Z technických důvodů nemáme pevnou dobu na půjčování, pokud máte zájem, domluvte si s námi termín, Půjčovné dle ceníku-kostým 100Kč, doplňky do 3 ks 50Kč.

01.08.2019 Máte zájem o práci s dětmi? Hledáme nové vedoucí ...

Pro rozvoj pravidelné zájmové činnosti DDM hledáme a přivítáme další kvalifikované pracovníky / SPgŠ, maturita nebo výuční list+pg,minimum/. Máte-li chuť pracovat s dětmi v tomto odvětví přijďte k nám! Hledáme vedoucí pro výuku cizích jazyků, hru na kytaru, turistiku a pobyt v přírodě,florbal, taneční soubory...Máte-li jiný nápad nebo oblast,o kterou by jste se rádi podělili s dětmi, přijďte! Dobrá parta, bezva kolegové...S doplněním vzdělání rádi pomůžeme.

O nás

Dům dětí a mládeže Pelíšek Vrchlabí je klasickým střediskem mimoškolního vzdělávání
s dlouholetou tradicí. Věnujeme se dětem, mládeži i ostatním zájemcům v rámci volného času a naší hlavní činností jsou:

pravidelná zájmová  činnost
příležitostná činnost
prázdninová činnost
spontánní činnost
odborná pomoc
individuální práce zejména s talentovanými dětmi a mládeží,
organizování soutěží a přehlídek vyhlašovaných  nebo doporučovaných MŠM

1.1. Charakteristika  DDM Pelíšek Vrchlabí
Lokalita:
Hlavní budova DDM  se nachází v centru města poblíž Náměstí Míru. Budova je po celkové rekonstrukci a  do r. 2006 sloužila jako Domov důchodců. Jedná se o dvoupatrovou budovu s půdním  prostorem a nachází se tu pravidelné zájmové kroužky především technických a společenských věd, základnu tu mají také sportovní kroužky.

K budově patří k ní přilehlá zahrada s odpočinkovým zázemím na travnaté ploše,
stromy a s dětským hřištěm a stavbami viz Tomovy parky.

Zahradní domek, který slouží jako turistická ubytovna a klubovna.

Odloučené pracoviště TS Oliver se nachází  na druhé části města v ulici Komenského 616 v budově Dukla, kde je od roku 2014 v pronájmu města Vrchlabí.

Školní vzdělávací program DDM Pelíšek  vychází z těchto dokumentů:

Bílá kniha - Národní program rozvoje vzdělávání v České republice Koncepce státní
politiky pro oblast dětí a mládeže do roku 2007
Závěry z konferencí a seminářů
Usnesení Rady a zástupců vlád k Evropskému paktu pro mládež  /2005 / Strategie rozvoje Královéhradeckého kraje