07.01.2020 Klubovna na Oliveru

Pozor! V lednu bude změna provozní doby klubovny. V úterý bude pouze do 17:30. Děkujeme za pochopení.

07.01.2020 Letní činnost - tábory s DDM Pelíšek

V současné době připravujeme tábory a aktivity letní činnosti. Kompletní přehled a propozice jednotlivých táborů budou zveřejněny do 31.1.2020

04.11.2019 Doučování

Nejde Vám to ve škole úplně? na klubovně DDM Oliver je možnost dělat domácí úkoly nebo se věnovat školní přípravě (viz kroužek Po škole ve škole a nebo po domluvě na jtomesova@ddmvrchlabi.cz). Zároveň na klubovně probíhají letos NOVĚ kroužky "Po škole ve škole" (pondělí) a "Hrajeme si v Oliveru" (úterý) - viz. kroužky. Budeme se těšit!

26.09.2019 Klubovny na DDM Pelíšek, Husova 212

DDM Husova 212: STŘEDA 12.30–14.00 klub malých čtenářů 14.00–15.00 volná činnost ČTVRTEK 12.00-16.00 volná činnost: setkání s kamarády, poslech hudby i možnost přípravy do školy stolní hry, malování, tvoření, čekání na kroužek či autobus, čtení časopisů .... DDM Oliver: pondělí od 14.00 do 18.30, úterý od 14.00 do 17.30 čtvrtek od 15.00 do 18.00. Odpočinek a relaxace mezi školou a kroužkem (knihovna, wifi připojení), aktivní trávení volného času (deskové a společenské hry, xbox, stolní fotbálek a kulečník), Po celou dobu je vždy přítomen pedagogický dozor.

19.09.2019 Provoz zahrady DDM Husova 212

Provozní doba zahrady je v čase 8-17 hodin, v ostatním čase je zahrada uzavřena. Prosíme o respektování tohoto upozornění.

28.08.2019 Půjčování kostýmů TS Oliver

Půjčování kostýmů TS Oliver na budově Komenského 616 vždy po dohodě s pracovníky DDM- M.Fiedler, I.Čivrná, J.Tomešová pevná linka Oliver 499421427. Z technických důvodů nemáme pevnou dobu na půjčování, pokud máte zájem, domluvte si s námi termín, Půjčovné dle ceníku-kostým 100Kč, doplňky do 3 ks 50Kč.

01.08.2019 Máte zájem o práci s dětmi? Hledáme nové vedoucí ...

Pro rozvoj pravidelné zájmové činnosti DDM hledáme a přivítáme další kvalifikované pracovníky / SPgŠ, maturita nebo výuční list+pg,minimum/. Máte-li chuť pracovat s dětmi v tomto odvětví přijďte k nám! Hledáme vedoucí pro výuku cizích jazyků, hru na kytaru, turistiku a pobyt v přírodě,florbal, taneční soubory...Máte-li jiný nápad nebo oblast,o kterou by jste se rádi podělili s dětmi, přijďte! Dobrá parta, bezva kolegové...S doplněním vzdělání rádi pomůžeme.

03.09.2018 Pracovní doba a provoz budov od 2.9.2019

Husova 212 pondělí -čtvrtek 8 -16,30 pátek 8-15 Komenského 616 pondělí 13 -16 úterý-pátek 8 - 12, 13 -16 pro osobní jednání si prosíme domlouvejte schůzku s odpovědným pracovníkem, děkujeme

O nás

Dům dětí a mládeže Pelíšek Vrchlabí je klasickým střediskem mimoškolního vzdělávání
s dlouholetou tradicí. Věnujeme se dětem, mládeži i ostatním zájemcům v rámci volného času a naší hlavní činností jsou:

pravidelná zájmová  činnost
příležitostná činnost
prázdninová činnost
spontánní činnost
odborná pomoc
individuální práce zejména s talentovanými dětmi a mládeží,
organizování soutěží a přehlídek vyhlašovaných  nebo doporučovaných MŠM

1.1. Charakteristika  DDM Pelíšek Vrchlabí
Lokalita:
Hlavní budova DDM  se nachází v centru města poblíž Náměstí Míru. Budova je po celkové rekonstrukci a  do r. 2006 sloužila jako Domov důchodců. Jedná se o dvoupatrovou budovu s půdním  prostorem a nachází se tu pravidelné zájmové kroužky především technických a společenských věd, základnu tu mají také sportovní kroužky.

K budově patří k ní přilehlá zahrada s odpočinkovým zázemím na travnaté ploše,
stromy a s dětským hřištěm a stavbami viz Tomovy parky.

Zahradní domek, který slouží jako turistická ubytovna a klubovna.

Odloučené pracoviště TS Oliver se nachází  na druhé části města v ulici Komenského 616 v budově Dukla, kde je od roku 2014 v pronájmu města Vrchlabí.

Školní vzdělávací program DDM Pelíšek  vychází z těchto dokumentů:

Bílá kniha - Národní program rozvoje vzdělávání v České republice Koncepce státní
politiky pro oblast dětí a mládeže do roku 2007
Závěry z konferencí a seminářů
Usnesení Rady a zástupců vlád k Evropskému paktu pro mládež  /2005 / Strategie rozvoje Královéhradeckého kraje